ⓘ Superkupa e Shqipërisë 2005. Superkupa e Shqiperise 2005 eshte edicioni i 12-te i ketij evenimenti qe nga themelimi ne 1989. Finalja u diskutua me 21 gusht, 200 ..

                                     

ⓘ Superkupa e Shqipërisë 2005

Superkupa e Shqiperise 2005 eshte edicioni i 12-te i ketij evenimenti qe nga themelimi ne 1989.

Finalja u diskutua me 21 gusht, 2005 mes fituesve te Kampionatit dhe Kupes dhe u fitua nga KF Tirana me penallti 5:4, pasi koha e rregullt perfundoi ne barazim 0-0.

Sezoni i kaluar: 2004. Sezoni i rradhes: 2006